Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej X

» przeczytaj wszystkie opinie

Jak przechowywać perfumy?

Część z czytelników zada sobie pytanie, po cóż zawracać sobie głowę tak trywialnym zdawać by się mogło zagadnieniem - ale wbrew pozorom przechowywanie posiadanych flakonów z perfumami w odpowiednich warunkach przynosi bardzo konkretne i wymierne korzyści.

Skład perfum to poza substancjami chemicznymi i wypełniaczem z czystego alkoholu jako nośnik, to również naturalne olejki i ekstrakty zapachowe, a więc substancje organiczne, czasem nawet zwierzęcego pochodzenia - szczególnie narażone na psucie się w trakcie długotrwałego przechowywania w nieodpowiednich warunkach.

Oczywiście problem nie wystąpi w sytuacji, gdy używamy jednych lub góra paru flakonów perfum, których zawartość zużywamy w stosunkowo krótkim czasie około roku, do dwóch lat – jednak w sytuacji gdy nasza kolekcja wonności liczy kilkanaście lub kilkadziesiąt, często rzadkich i kosztownych flakonów, wówczas warto zadbać o odpowiednie warunki ich przechowywania, aby ich zawartość służyła nam w niezmiennej formie przez wiele lat.

Przechowywane w optymalnych warunkach perfumy będą cieszyć nasz nos znacznie dłużej niż deklarowany przez producenta 24 lub 36 miesięczny okres przydatności  i wcale nie potrzeba w tym celu posuwać się do karkołomnych wygibasów. Wystarczy uświadomić sobie, że perfumy nie znoszą dwóch zabójczych dla nich czynników: wysokich temperatur i silnego światła, zarówno sztucznego jak i słonecznego. A zatem półka w ogrzewanej łazience lub toaletka w nasłonecznionej sypialni to najgorsze możliwe miejsce do przechowywania pachnących skarbów.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zużyć zawartości posiadanych flakonów w odpowiednio krótkim czasie (liczonym od chwili pierwszego użycia) gdyż po niektóre kompozycje sięgamy naprawdę rzadko, lub nasza kolekcja perfum rozrosła się do całkiem sporych rozmiarów – warto przenieść ją do wnętrza jakiejś szafki, szuflady, a nawet trzymać w oryginalnych kartonikach, które warto w tym celu zachować. Perfumy wystawione na długotrwałe działanie silnego światła i wysokiej temperatury najzwyczajniej w świecie skisną (zawarte w ich składzie naturalne olejki po prostu się zważą/zjełczeją), mogą zmienić kolor, na dnie może pojawić się dziwny osad - ale przede wszystkim odczuwalnie zmieni się ich woń. W skrajnych przypadkach zapach ulubionych perfum zacznie zaciągać stęchlizną, albo popularną przyprawą do potraw Maggi. Wówczas taki flakon możne jedynie wyrzucić lub użyć jako awangardowy przycisk do papieru.

Darmowa wysyłka
Dostawa gratis od 499 zł
tanie opcje dla każdej kwoty

Doradzamy i pomagamy
Dzwoń lub pisz
fachowo poradzimy w wyborze

14 dni na zwrot
Po prostu odeślij nam paczkę, a my zwrócimy Ci pieniądze

100% Bezpieczne płatności
Realizowane przez Przelewy24.pl i Tpay.com

* najniższa cena towaru w ostatnim miesiącu (od 26.04.2024)

Copyright PerfumeriaWiki
Platnosci Przelewy24 - Operatorem kart platniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznan. Dostawa przez Paczkomaty

załóż konto    przypomnij hasło